- Bilder

Spanias nasjonalsport
På Costa Calida finnes mange muligheter til å spille både tennis og padeltennis.
Tennisakademi
Det finnes et utall tennisbaner og padeltennis baner i regionen. En av de kanskje aller flotteste og mest komplette anleggene ligger inne på livsstil-resorten La Manga Club. Her er det muligheter for alle. Du får tilgang til 28 tennisbaner og La Manga Club sitt eget tennisakademi hvor du som nybegynner har mulighet til å ta klasser for å komme i gang. Dersom du spiller på høyere nivå tilbys individuelle treningstimer for å perfeksjonere spillet. La Manga Club arrangerer også treningsleir for private og for lag. Les mer her.
Mange flotte anlegg i regionen
Totalt i Murcia-regionen finnes 32 tennisklubber. Det gir mange muligheter til spill også utenfor de mest kjente banene og byene.
La Manga Club
La Manga Club Tennis Center i Murcia er et av de viktigste og mest prestisjetunge utendørs tennissentrene i Europa og har arrangert turneringer som Davis Cup, Fed Cup (Spania mot Japan 7-8 feb-20 var siste turnering) og ATP / ITF-arrangementer. Anlegget har til sammen 28 tennisbaner: 20 grusbaner, inkludert en show-bane og en hovedbane med plass til 1.200 tilskuere, 4 GreenSet baner og 4 AstroTurf baner. Mange av banene er flombelyste og har sitteplasser for tilskuere.
Padeltennis baner, 2 stk.
Tennissenteret på La Manga Club tilbyr andre fasiliteter og tjenester, så som:
- Resepsjon og tennis pro shop, racket utleie og strenge service
- Juniorklubb for barn mellom 3 og 12 år
- Treningsstudio
- Utendørsbasseng (kun åpent i juli og august)
- Minigolf
- Bowls baner
Les om La Manga Club anlegget her.
MDZ academy
I Mar de Cristal, en liten koselig kystlandsby ved strendene ved Mar Menor finner du et lite, men veldig koselig og populært tennis- og padel anlegg: MDZ academy. Her har klubben, som startet i 2008 av spansk-svenske Miguel Dios Zetterlind (eks hovedtrener på La Manga Club og eks profesjonell tennisspiller på ATP touren), gitt mange, ikke minst barn og unge, muligheten til å utvikle sin begeistring og sitt talent for idretten. I tillegg til å spille kan du gjerne ta noe godt å spise og drikke i den koselige restauranten/baren som ligger inne på området i tilknytning til anlegget. Les om MDZ tennis- og padel akademiet her.
Tennis Europe
Om organsiasjonen, les her.
Hovedkontor i Basel, Sveits. 50 medlemsnasjoner, bl.a. Norge, Sverige, Danmark, Spania, fullstendig liste her.
La Manga Club er offisiell partner.
LTA
La Manga Club er utnevnt som LTA Official Overseas Training Centre og LTA members’ Official Holiday resort, om LTA.